Rozluštěte kód úspěšného kontaktu se zákazníkem

Chytře integrovaná technologie dokáže mnohé – navýšit vaše zisky, objevit nové obchodní příležitosti nebo optimalizovat náklady. V době, kdy se svět postupně odklání od placení v hotovosti, se platební kiosky stávají přirozeným partnerem v nových a nových odvětvích. Automatizaci ale nelze nasazovat bez rozmyslu, technologie musí vašim klientům sednout jako ulitá. Právě proto si Payment4U zakládá na schopnosti modifikovat řešení klientovi na míru.

Interakce s technologií přináší vyšší zisky, úsporu nákladů i nové byznysové příležitosti

Ze studií vyplývá, že kontrola, kterou mají zákazníci nad koupí v případě interakce s kioskem, vede ke konkrétnějším a dražším objednávkám. V případě výběru na charitativní účely dokonce celková darovaná částka vzrůstá až o 30 %! Automaty na těžko dostupných místech a periferiích zase nahradí nedostupné lidské zdroje a umožní vám expandovat i mimo kulturní centra. Využití kiosků pro rutinní, nudné úkony, u nichž osobní kontakt s personálem nepřináší zákazníkovi nic navíc, vám dovolí zmenšit zázemí prodejny a ušetřit na nájmu, především na exponovaných místech jako jsou letiště nebo nákupní centra. V luxusních prodejnách s vyššími náklady na bezpečnost, typicky v autosalónech, díky kioskům zase ušetříte nemalé náklady na bezpečnostní prvky, ať už to jsou neprůstřelná skla nebo extra pojištění pro zaměstnance.

V Payment4U sledujeme dlouhodobé trendy u nás i v zahraničí a očekáváme logické rozšíření samoobslužných kiosků například na čerpací stanice, tak jak je to zcela běžné u našich evropských sousedů. Zároveň ale doufáme, že naše schopnost analyzovat podnikové procesy, včetně cesty zákazníka, a komplexně navrhovat takové prostředí, v němž se bude klient cítit komfortně, zaujme také státní správu. Právě v projektech Smart Cities vidíme obrovský potenciál pro využití technologie ke zrychlení a zpřístupnění služeb občanům. Představa efektivních úřadů, které se i díky kioskům přizpůsobují občanům, a ne naopak, pro nás už není hudbou budoucnosti.

 

Chytré propojení automatů a personálu

Zavádění automatizovaných prvků do podnikání vyžaduje solidní strategii, a to zvlášť v začátcích. Vaším cílem by nemělo být zcela nahradit lidský personál, tou skutečnou výzvou je namixování toho nejlepšího z obou přístupů. Uvolněte ruce svým lidem! Dejte jim čas a prostor skutečně se věnovat klientům, empaticky a cíleně. Rutinní úkony přenechejte kioskům, zvládnou je rychleji, precizně a bez nedorozumění. V Payment4U doporučujeme našim klientům zmírnit prvotní nedůvěru v nové řešení tím, že na místě zajistí personál, který zákazníka intuitivním procesem provede. Z výzkumů jasně vyplývá, že ačkoliv spokojenost zákazníků bezprostředně po instalaci kiosků mírně klesá, ve chvíli, kdy si na neznámé řešení zvyknou, jejich satisfakce naopak překonává tu dosavadní a pro své příští nákupy volí stále častěji právě automaty.

Skutečně revoluční přínos přináší kiosky v oblasti heuristiky prodeje. Co tím máme na mysli? Představte si, že zaměstnanec vaší prodejní sítě stráví několik měsíců školením, tak aby dokázal obsáhnout a ve vhodný moment nabídnout všechny vaše služby a produkty. I přes to, že se mu to za nějakou dobu podaří, nemůžete si být naprosto jistí, že bude všechna pravidla za každých okolností dodržovat. Při dnešní vysoké fluktuaci zaměstnanců navíc náklady na opětovné zaučování každého jedince strmě rostou. Autonomní kiosek se oproti tomu bude dle jednou nastaveného prodejního algoritmu chovat už navždy – dle interakce se zákazníkem například nikdy nezapomene nabídnout doplňkový sortiment, který může být výrazným generátorem příjmů pro váš byznys.

Kiosky zavádí bezprecedentní úroveň kontroly
finančních toků bez nutnosti údržby

Kiosky radikálně zjednodušují cash handling a díky jejich on-line konektivitě máte v každou chvíli absolutní přehled o všech provedených transakcích. Jako majitel obchodu tak víte s naprostou přesností, kolik peněz máte uloženo ve svém trezoru/kisoku právě teď, tedy v reálném čase, a ne až ve chvíli, kdy se na konci dne spočítají a odvedou tržby.

Hlavu si už nemusíte lámat ani s problematikou hmotné odpovědnosti za předávání tržeb. Zcela odpadá nepříjemné schraňování velkých objemů hotovosti – typicky to uvítají například letušky, které se s hotovostí vybranou na palubě několika letadel někdy nedostanou k předání peněz až několik dní! Příjmový, velkokapacitní kiosek je rychlým a bezpečným řešením, a to i v případě že personál odevzdává bankovky v různých denominacích. Kiosek nekompromisně rozpozná falzifikát v jakékoliv měně, na kterou je nastaven a certifikován. Překvapivě se také nenechá vystrašit. A okrást ho konvenčním způsobem, jakým je například hrubá síla, je téměř nemožné.

Co o nás říkají naši klienti?

Samoobslužné platební automaty P4U plně nahrazují fyzické pokladníky v celé síti našich prodejen. Význam automatizované platby je pro nás zásadní zejména v obratově náročných obdobích.

Miroslav Ilger, Head of IT Services Mall.CZ

Po dobrých zkušenostech s platebním řešením v České republice jsem se rozhodli rozšířit platební automaty i na Slovensko a do Polska. Zákazníci oceňují velmi snadné použití automatů a rychlost platby, včetně výdeje zboží.

Patrik Cirbus, provozní manažer NOTINO

Naší vizí byla plně automatizovaná čerpací stanice, včetně zajištění bezpečnosti a propojení s našimi dalšími provozy mycího centra. Překvapila nás variabilita platebního automatu P4U a celková spolehlivost řešení.

Karel Uhlíř, majitel Autoslužby Uhlíř

Platební automat v zázemí dopravního podniku významně rozšířil poskytované služby zákazníkům. Zejména v mimopracovní době, a to nejen pro cestující, ale i pro řidiče MHD.

Roman Tříska, vedoucí přepravního a tarifního odboru DPMO